Lajme

Greqi, ka ndodhur, detaje

Nuk kanë fund incidentet me vrasjet e grave nga partnerët e tyre, të cilat tani janë një fenomen i përditshëm në shoqërinë greke. Një tjetër krim i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në një zonë bregdetare të Larisës.

Para dhjetëra dëshmitarëve okularë, një burrë 54-vjeç hyri në tavernën e vëllait të gruas së tij dhe q ëlloi me gjakftohtësi tetë herë gruan 43-vjeçare që punonte atje, duke e v rarë në vend.

Vrasësi u përpoq të shpëtonte, por u ndalua dhe u çarmatos. Policët që u thirrën në tavernë e vunë në pranga dhe e çuan në Policinë e Larisës. Motivi i k rimit të ri ende nuk është sqaruar.

Sipas mediave greke për momentin, Policia po merr dëshmi nga dëshmitarët për të zbuluar më shumë detaje në lidhje me këtë ngjarje të rëndë që vjen pak ditë pas v rasjes së 31-vjeçares shqiptare.

Mësohet se 43-vjeçarja ishte kthyer në fshatin e saj 5 muaj më parë për të ndihmuar biznesin e vëllait të saj, i cili ndodhet në një qendër rehabilitimi. Dëshmitarët kanë treguar se burri nuk jetonte në Larisa, por erdhi nga Athina vetëm për ta v rarë dhe për t’u larguar.

Ai nuk ishte këtu, ai erdhi nga Athina dhe e vrau. Vajza ishte nga fshati dhe ajo ishte martuar me të nga Athina dhe ata jetonin atje. Megjithatë, disa muaj më parë, për shkak se vëllai i saj ishte i sëmurë rëndë, ajo kishte ardhur në Sotiritsa dhe ndihmoi në tavernën e tij.

Tani askush prej nesh nuk e di se çfarë problemesh kishin me njëri -tjetrin. Ajo që mësova është se ajo erdhi nga Athina dhe e v rau në lokalin e vëllait të saj. Ata ishin të martuar për shumë vite sepse fëmijët e tyre janë afër 20-vjeç.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: