Lajme

VIDEO\ Pronar kafeneje, kush është djali nga Vlora që u qëllua me dy plumba në kokë në mes të Athinës

Një vlonjat është e kzekutuar me dy p lumba mbrëmjen e sotme në qendër të Athinës. Ngjarja sipas mediave greke ka ndodhur në qendër të kryeqytetit, në zonën e Agios Panteleimon në Agios Pavlos në rrugën Kritis.

Shqiptari ishte në kafe në momentin që është qëlluar me dy p lumba në kokë dhe bark në një atentat mafioz.

Detajet të reja janë zbardhur pas ngjarjes së rëndë të ndodhur mbrëmjen e sotme në Athinë ku një shqiptar u qëllua me dy plumba në kokë. Sipas gazetarit Shpëtim Zinxhiria ai po transportohej për në spital dhe eshte rende. Detajet bëjnë me dije se shqiptari që u v ra ishte pronar i një kafeneje dhe baba i dy femijëve.

Ngjarrja që ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të Athinës, bëhet fjalë për një shqiptar nga Vlora dhe pronar i një kafeneje. Sipas informacioneve të para ngjarja ka ndodhur në një kafene në zonën e Agios Panteleimon në rrugën Kritis. Ai eshte g oditur ne koke me dy p lumba dhe nje ne bark brenda në dyqan gjatë momentit që po pinte kafe. Mendohet  se eshte 39 vjeç.

Publikohen pamjet e momentit kur i plagosuri transportohet me ambulancë në gjendje kritike për jetën nga restoranti në drejtim të spitalit. Në vendin e ngjarjes mbizotëron kaosi dhe frika pas të shtënave, ndërsa një pjesë e klientëve që ishin në restorant u larguan. Policia ka rrethuar zonën, por autori ende nuk është arrestuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close