Lajme

Greqi, Po mblidhte lulëkuqe, makina përplas për 5 vjeçaren shqiptare

Një vajzë 5 vjeçare me origjinë shqiptare ka humbur jetën, ditën e djeshme, në Lechena të Greqisë. Aksidenti tragjik ndodhi kur vogëlushja doli në rrugë për të mbledhur lulëkuqe, ku një automjet e përplasi dhe e tërhoqi z varrë.

Vajza u transferua menjëherë në Qendrën Shëndetësore “ Bardas”, ku fatkeqësisht, mjekët konstatuan v dekjen e saj. Drejtuesi i automjetit u arrestua dhe u dërgua në stacionin policor “Andravida Kyllini”.

Prindërit e 5-vjeçares janë në gjendje s hoku. Bledi dhe Dorina, me origjinë shqiptare, kanë jetuar në Greqi për më shumë se tridhjetë vjet. “Ata kanë punuar  shumë për të rritur  fëmijët,” thonë fqinjët e tyre.

Çifti punonte në serrat e shalqirit në zonën midis Droselit dhe Moschonerit. Ata kishin marrë me vete vajzën e tyre të vogël, Klaudia, që sapo ishte kthyer nga kopshti, ndërsa djali i tyre, ndodhej në shkollë.
Babai i Klaudias nuk pranon të besojë se engjëlli i tij është zhdukur. Nëna është e t ronditur. V arrimi i 5-vjeçares ka shumë të ngjarë të bëhet në Shqipëri.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: