Lajme

Greqi, Qytete nën ujë dhe ura të shkatërruara, ja çfarë po ndodh

Greqi, pasi ky shtet është goditur nga cikloni mesdhetar “Cassilda”. Qytete në ujë, banesa të shkatërruara, ura të prishura, këto janë pamjet që na vijnë nga shteti fqinj. Siç shihet edhe në pamjet e mëposhtme, mijëra qytetarë janë izoluar në banesat e tyre, ndërkohë që vijojnë erërat e forta dhe shirat e furishëm. Në shumë zona nuk ka as energji elektrike.

Mijëra banorë të Greqisë kanë kaluar një natë tmerri, pasi cikloni “Cassilda”  ka goditur vendin e tyre. Deri më tani cikloni ka goditur ishujt në detit Jon, Peloponezin Perëndimor, Thesalia-n dhe Kardica-n dhe ka shkaktuar edhe viktimën e parë. Ndërkohë janë zhdukur edhe 2 persona të tjerë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: