Lajme

Greqi, shënohet viktima e parë nga tërmeti, 2 të tjerë ende të bllokuar nën rrënoja

Një tërmet me magnidtudë 5.8 të shkallës Rihter ka goditur Kretën mëngjesin e sotëm duke shkaktuar dëme të mëdha materiale si dhe në njerëz. Paraprakisht raportohet për një viktimë.

Mediat greke bëjnë me dije se tërmeti që u regjistrua rreth orës 09:15 disa kalimtarë kanë mbetur të plagosur pas shkëputjes së një masivi. Disa banorë kanë dalë me nxitim nga shtëpitë e tyre ndërsa ka raportime për dy të bllokuar në zonën e Arkalochorit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: