Lajme

Greqi, tërmeti i fortë shkund Kretën

Një tërmet i fortë ka shkundur sërish shtetin helen. Mediat greke raportojnë se tërmeti ishte me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter dhe është shënuar në Kretë. Epiqendra ka qenë 5 kilometra në verilindje të Arkalochorit, Heraklion, Kretë, dhe thellësia ishte 13.8 kilometra.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close