Lajme

Greqi/ Vihen në pranga tre persona, midis tyre një 53 vjeçar shqiptar. Shpallet në kërkim një tjetër

Policia greke ka vendosur në pranga tre persona midis tyre edhe një shtetas shqiptar për kultivim kanabisi në Larisa. Ata janë arrestuar mbrëmë vonë pas kontrolleve të ushtruar në shtëpitë e tyre.

Sipas hetuesve grekë dhe agjentëve kundër narkotikëve bëhet e ditur se në pranga janë vendosur një 62-vjeçar së bashku me djalin e tij 24 vjeç dhe një shtetas shqiptar 53 vjeç. Ndërsa është shpallur në kërkim një 29-vjeçar nga Larisa.

Policia ka konfiskuar rreth 12 kilogramë blloqe kanabisi, ndërsa ka konfiskuar edhe përbërësit e kultivimit hidroponik që autorët kishin vendosur në bodrumin e një shtëpie në fshatin Sotiricë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close