Lajme

Greqia lëkundet nga tërmeti, ku ishte epiqendra

Një tërmet me madhësi 4.6 rihter tronditi pasditen e sotme rajonin midis Elassona, Trikala dhe Larisa në Greqi. Lëkundja u regjistrua në orën 06:56 të pasdites së sotme ndërsa epiqendra e ishte 14 km në jugperëndim të Elassonas. Sipas mediave greke, thellësia ishte 14.7 km. Nuk raportohet për dëme apo të lënduar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: