Lajme

Gruaja hodhi qenin nga kati i 6-të, aktivistët protestojnë para pallatit në Fresk: Monstër

Një grup aktivistesh kanë protestuar ditën e sotme për ngjarjen e rëndë të shënuar në zonën e Freskut, ku një grua hodhi nga kati i 6-të një qen.

Disa aktivistë janë mbledhur jashtë pallatit ku ndodhi ngjarja me pankarta në duar dhe me thirrjet “Fli i qetë në Parajsë” dhe “Monstër”.

Protesta e thirrur nga aktivistet është simbolike në formë homazhi për qenin që u hodh nga pallati, i cili përpos ndihmës ngordhi.

Kujtojmë që video ku gruaja hedh qenin nga pallati bëri xhiron e rrjetit, ndërsa policia ka nisur hetimet për veprën penale “Vrasja me dashje e kafshës së shoqërimit”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close