Lajme

Gruaja pret litarin që po mbante punëtorët në katin e 26-të të ndërtesës

Një banore e një godine të lartë në Tajlandë preu litarin mbështetës për dy persona dhe i la të varur mbi katin e 26-të të ndërtesës, derisa një çift i shpëtoi, tha policia të mërkurën. Një video tregonte dy persona që u kërkonin banorëve në katin e 26-të që t’i lejonin të hynin nga ballkoni. Një nga punëtorët, një shtetas i Mianmarit i quajtur Song, tha për mediat tajlandeze se ai dhe dy kolegët e tij kishin ardhur nga kati i 32-të për të riparuar një çarje në ndërtesë., raporton AP, transmeton.

Gruaja përballet me akuza për vrasje në tentativë dhe shkatërrim prone, tha për AP, Pongjak Preechakarunpong, shefi i stacionit të policisë Pak Kret në veri të kryeqytetit tajlandez. Pongjak nuk tha se çfarë e shtyu të dyshuarën të priste litarin, por mediat tajlandeze raportuan se ajo me sa duket ishte e frustruar kur punëtorët dolën jashtë dhomës së saj dhe nuk kishin një njoftim se do të bënin punë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: