Lajme

Gruevski shijon ditët në arrati, shfaqet i relaksuar rrugëve të Hungarisë

Ish-kryeministri maqedonas, Nikola Gruevski tashmë në azil politik, është kapur duke shëtitur rrugëve të Hungarisë. Sipas “Alsat”, fotoja e Gruevskit po qarkullon prej kohësh në Facebook, ndërkohë që ende nuk dihet se kush mund ta ketë bërë foton.

Para arratisjes ish-kryeministri mendohet të ketë kërkuar ndihmë nga figura të rëndësishme të BE-së, për të shmangur dënimin e tij me burg.

Letra e tij mendohet të jetë shkruar më 16 tetor, përpara se të arratisej përmes Shqipërisë, Malit të Zi dhe Serbisë, për në Hungari, ku edhe ka aplikuar për azil politik, të cilën e ka fituar tashmë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close