Lajme

Grumbull njëra mbi tjetrën, mbi 400 makina përfshihen në aksident, ja shkaku natyror

Mbi 400 mjete janë përfshirë në aksident në qytetin qendror kinez të Zhengzhou në provincën Henan për shkak të kushteve jashtëzakonisht të mjegullës të mërkurën në mëngjes, raportoi media shtetërore CCTV.

Sipas njoftimeve, në aksident ka humbur jetën një person.Siç shihet dhe nga pamjet, makinat dhe kamionët janë bërë grumbull njëra mbi tjetrën në urën Zhengxin Huanghe.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close