fbpx
Lajme

Hájdutëve u del huq përpjekja në Vlorë, pikasen nga të zotët e shtëpisë, një prej tyre identifikohet nga Pòlicia

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 20:00, në fshatin Haderaj, Selenicë, dy persona kanë tèntuar të vjèdhin me ármë në banesën e shtetasit  Fidel Çaushajt , por nuk kanë mundur, pasi janë diktuar nga të zotët e banesës dhe janë larguar me një automjet Benz. Sipas pòlicisë, këta të fundit kanë mundur të identifikojnë njërin prej autorëve të tèntativës së vjèdhjes me ármë.

Shërbimet e Pòlicisë me marrjen e njoftimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje. Shërbimet e Pòlicisë janë vënë në ndjekje të autorëve të cilët kanë braktisur mjetin dhe duke përfituar nga errësira janë larguar ku vijon krehja e zonës për kapjen e tyre. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po vijon veprimet për  zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorit të dytë.

Djali i Fidel Caushajt i ka ndjekur me makinë grabitësit. Në një moment makina e tyre ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një kanal anësor të rrugës. Më pas të katërt personat janë larguar me vrap. Dyshimet janë se autorët janë banorë të zonës.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button