Lajme

Hakerat iranianë publikojnë listën e zgjedhësve shqiptarë

Ditën e sotme hakerat iranianë kanë publikuar në Telegram listën e zgjedhësve në Shqipëri, vetëm 3 muaj para votimeve për kryebashkiakët e rinj të vendit. Me këtë publikim, hakerat kanë shpërndare dhe një mesazh ku thonë: “Nuk keni nisur të pendoheni që votoni për zyrtarë të korruptuar?”.

Kujtojmë që kjo është e disata herë që hakerat iraniane bëjnë publike të dhëna sensitive për qytetarët shqiptarë. Zgjedhje lokale do të mbahen më 14 maj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close