Lajme

Hapet spitali qendror në QSUT, Rama: Do të garantojë shërbim më të mirë për pacientët

Këtë të mërkurë ka nisur punën spitali qendror në kompleksin e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në kryeqytet.

Lajmi bëhet i ditur nga kryeministri Edi Rama, i cili shkruan në “Facebook” se ky spital ka filluar punë me shtatë shërbimet e para, për të vijuar me pas me të gjitha shërbimet, që mund dhe duhet të ofrojë një qendër e tillë.

Ky investim i ri shton Rama do të garantojë cilësi dhe shërbim më të mirë për qytetarët shqiptarë.

“Hapet SPITALI QENDROR në kompleksin e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, me 7 shërbimet e para mjekësore, teksa vijon plani i transferimit të plotë të të gjithë shërbimeve, për të garantuar cilësinë më të mirë të shërbimit për pacientët në këtë spital ultramodern”, shruan Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close