fbpx
Lajme

Haradinaj i vendosur: Taksën e heq vetëm kur Vuçiç të njohë Kosovën

I ftuar në emisionin “Open” në Top-Channel, Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, zbuloi se ka pasur një telefonatë me të dërguarin e posaçëm të SHBA-së zotin Grenell ku kanë diskutuar për disa çështje për Kosovën.

Grenell nuk ju takoi ju sot? Si e shpjegoni këtë?

‘Unë po e zbuloj këtu tek ju se kam pasur një bisedë telefonike me zotin Grenell dhe kam pasur takime më përpara me të në Berlin- tha Haradinaj.

Grenell ka dhënë një ultimatum për të hequr takën me Serbinë?- e pyeti Eni Vasili.

Nuk mund të hiqet taksa pa pasur një marrëveshje me Serbinë. Ai duhet të na sjellë një marrëveshje te konsoliduar me Serbinë dhe e heqim taksën,- vijoi Haradinaj.

Por Grenell ishte i qartë kur kërkoi heqjen e taksës?- e pyeti sërish Eni Vasili.

Po unë e heq taksën kur Vuçiç të njohë Kosovën. Nuk e heq taksën për të fituar zjedhjet Vuçiç në pranverë. Në qoftë se Serbia nje Kosovën unë tani bëj mbledhje qeverie dhe e heq taksën- tha Haradinaj. Për çështjet e Kosovës duhet të flasë edhe Kosova.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button