fbpx
Lajme

Haradinaj: Pas planit për Lindjen e Mesme, presim nga Trump ide konkrete edhe për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj tha sot pas mbledhjes së qeverisë se pret ide konkrete nga SHBA edhe për marrëveshjen Kosovë-Serbi, pas propozimit konkret të bërë nga Trump për konfliktin në Lindjen e Mesme.

“S’mund të jetë marrëveshje e shpejtë, kemi pritë 20 vjet për një marrëveshje të tillë. Plani i presidentit Trump për Izraelin dhe Palestinën na jep një shpresë të madhe që mund të vijnë me një ide konkrete edhe për rajonin tonë, nuk besoj që SHBA do të shtijnë letra miliona dollarë se ne jemi në Evropë, po është me rëndësi që të arrihet te marrëveshja”, tha Haradinaj

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button