Lajme

Helmohen shtatë persona në Prizren, inspektorët mbyllin lokalin

Në një restorant në Prizren, shtatë persona janë helmuar me ushqim. Policia ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme, shtatë persona në Prizren dyshohet se janë h elmuar me ushqim.

Njësitë relevante policore, një ekipe e ndihmës së shpejtë dhe inspektorët sanitarë kanë dal në vendin e ngjarjes. Personat e helmuar janë dërguar në spitalin e Prizrenit për trajtim mjekësor, ndërsa lokali ku janë shërbyer me ushqim është mbyllur nga inspektorët sanitar. Rasti vazhdon të hetohet. SYRI

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: