Lajme

Heqja e karantinës shkakton fluks në Qafë Thanë, rriten lëvizjet

Lajmi për heqjen e karantinës ka shkaktuar fluks në pikën kufitare të Qafë Thanës. Bëhet me dije nga Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit se gjatë 24 orëve të fundit nga kjo pikë kufitare kanë hyrë e kanë dalë rreth 4 000 shtetas.

Mësohet se numri më i madh i lëvizjeve është regjistruar në dalje drejt Maqedonisë së Veriut me 2 283 shtetas ndërkohë që edhe numri i hyrjeve është regjistruar në 1 986 shtetas. Per shkak të kësaj situate,  në Shqipëri po punnojnë me 5 sportele, 2 në hyrje dhe 3 në dalje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: