Lajme

Heroina e Saukut lë në burg katër të arrestuarit

Gjykata ka dhënë ditën e sotme masën e sigurisë për katër personat e arrestuar në zonën e Saukut në Tiranë, në kuadër të operacionit të koduar “Vollga” gjatë të cilit u sekuestrua 5 kilogramë heroinë.

“Arrest me burg” u vendos për Amir Trocin, Besmir Dashin dhe Nexhmi Ukën.

Ndërkohë për Alban Raitën, gjykata caktoi masën e sigurisë “detyrim paraqitje”.

Bazuar në hetimet e policisë rezulton se ka qenë Troci ai që e ka sjellë lëndën narkotike nga Maqedonia. Lëndën narkotike të dyshuarit do e sillnin në Tiranë, ndërsa paratë do ti merrnin në rrugën “Myslym Shyri”.

Specialistët për hetimin e narkotikëve në policinë e Durrësit, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit, pas ndjekjes dhe mbajtjes nën vëzhgim, kapën në flagrancë në Tiranë tre të dyshuarit me rreth 5 kg të dyshuar heroinë, si dhe sasi monetare, tre automjete e disa telefona.

Aktualisht vijon puna për dokumentimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.

Ndaj të dyshuarve hetimet janë në vijim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, kryer në bashkëpunim”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close