Lajme

Hetime ndaj Kolegjit ‘Turgut Ozal’ për pastrim parash/ Gjykata rrëzon vendimin e prokurorisë

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar vendimin e prokurorisë për sekuestrimin e regjistrave të nxënësve në kolegjin ‘Turgut Ozal’, i cili po hetohet për pastrim parash, ndërsa ia ka kthyer institucionit.

Prokuroria i kishte sekuestruar regjistrat për të provuar që numri i nxënësve ishte i njëjtë me ato të deklaruar. Por gjykata e ka konsideruar vendimin të padrejtë dhe regjistrat i janë kthyer kolegjit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close