Lajme

Hetimet për tragjedinë në Bullgari: Shoferi i autobusit po lëvizte me shpejtësi

“Hetimi për tragjedinë e autostradës së Strumës, ku humbën jetën 45 shtetas maqedonas, janë në fazën përfundimtare. Ne presim tre ekzaminime, ndoshta do të jenë gati para Krishtlindjeve”.

Këtë e ka bërë të ditur për BNT drejtori i Shërbimit Hetimor Kombëtar dhe zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov për BNT.

“Autobusi është i ngjitur për bankinën. Ekzistojnë dy kategori të shpejtësisë – e lejuar dhe e përshtatshme. Ne kemi një ide për shpejtësinë, por do të presim ekspertët e makinave. Shpejtësia është mjaft e paqëndrueshme, janë tejkaluar 90 km në orë”, tha Sarafov. Ѕірaѕ tіј, рër momentіn mendіmі і kolegëve të tіј ëѕhtë se deri tek aksidenti fatal ka ardhur për shkak të gabimit njerëzor.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close