Lajme

Himarë, I vuri zjarrin një sipërfaqeje toke në fshatin Borsh, procedohet penalisht 51-vjeçari

Himarë, I vuri zjarrin një sipërfaqeje toke në fshatin Borsh, procedohet penalisht 51-vjeçari.

Në vijim të punës hetimore për identifikimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve të qëllimshme apo nga pakujdesia, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Himarë referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin D. T., 51 vjeç, banues në fshatin Borsh, pasi ka ndezur zjarr për djegien e barërave në tokën e tij, në Borsh, ku si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe toke me barishte.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë apelon për të gjithë banorët, që në asnjë rast mos shkaktojnë zjarrvënie, sepse do të përballen me ligjin. Policia fton qytetarët që të denoncojnë në numrin 112 dhe në Komisariatin Dixhital, çdo rast të zjarrvënies apo të paligjshmërisë në tërësi, duke iu garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm nga strukturat policore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close