Lajme

Himarë, punonjësi i Ujësjellësit rrëzohet në malin e Çikës, shërbimet e emergjencës drejt vendngjarjes

Një punonjës i Ujësjellësit në Bashkinë e Himarës është rrëzuar nga mali i Çikës. Sipas policise, kanë qenë kolegët e 55-vjeçarit A.A ata që kanë njoftuar autoritetet për ngjarjen.

Në vendngjarje janë nisur shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë dhe shërbimet e emergjencës, për të bërë të mundur transportin e shtetasin e dëmtuar në spital.

Shtetasi në fjalë ka qenë duke punuar në burimet e ujit të Çikës. Sipas informacioneve zona është e izoluar por ka akses deri në një pikë për të shkuar me makinë. Eshte nis helikopteri nga Tirana

Himarë/Informacion paraprak 

Më datë 28.06.2022, rreth orës 11:20, në sallën operative të DVP Vlorë, është marrë njoftim se disa punonjës të Ujësjellësit në Bashkinë Himarë, ndodhen në malin e Çikës dhe se njëri prej tyre, shtetasi A. A., rreth 55 vjeç, është rrëzuar aksidentalisht dhe për pasojë është dëmtuar.

Në vendngjarje janë nisur shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë dhe shërbimet e emergjencës, për të bërë të mundur transportin e shtetasin e dëmtuar, në spital.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close