Lajme

Himarë, Qarkullonte me armë zjarri pa leje në zonën e plazhit, e pëson keq 30-vjeçari

Policia e Himarës ka arrestuar një 30-vjeçar nga Tirana, për armëmbajtje pa leje. Policia bën me dije se i riu qarkullonte në zonën e plazhit me a rmë z jarri. “Jalë, Himarë/ Shërbimet e Policisë evidentojnë dhe godasin një rast të armëmbajtjes pa leje në zonën e plazhit. Qarkullonte me a rmë zjarri me vete në zonën e plazhit në Jalë, kapet dhe a rrestohet në flagrancë 30-vjeçari.

Ky shtetas u kap nga shërbimet e Policisë, në zonën e plazhit, në vendin e quajtur “Kampingu Jalë, duke qarkulluar si pasagjer në një automjet. Gjatë kontrollit në çantën e dorës të shtetasit M. K., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një a rmë zjarri pistoletë.

Në përfundim të veprimeve të para h etimore u bë a rrestimi në flagrancë i shtetasit M. K., për v eprën p enale “A rmëmbajtje pa leje”. Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close