Lajme

Himarë,  Vihet në pranga 22- vjeçari

Himarë,  Vihet në pr anga 1 shtetas, procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër. Specialistët për Hetimin e N arkotikëve dhe T rafiqeve të P aligjshme, në vijim të g oditjeve kundër aktivitetit k riminal në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së l ëndëve n arkotike dhe mbajtjes pa leje të a rmëve të ftohta, ar restuan në flagrancë shtetasin: R. Sh, 22 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi, në Dhërmi, Himarë, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi l ënde n arkotike të d yshuar c annabis s ativa dhe një a rmë të ftohtë (t hikë). Po nga specialistët për H etimin e N arkotikëve dhe T rafiqeve të Paligjshme u procedua në gjendje të lirë shtetasi E. L., 23 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i gjetën dhe sekuestruan një sasi l ënde n arkotike të dyshuar k okainë.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprat p enale “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e ar mëve të ftohta” dhe “Prodhimi dhe shitja e l ëndëve n arkotike”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: