fbpx
Lajme

Hiq dorë! Këto zakone të përditshme po të shëndoshin

Janë disa sjellje të përditëshme që në një mënyrë apo në një tjetër na ndihmojnë të marrim peshë.

Tashmë që vera iku, duket se kujdesi ndaj vetes është pak më i ulët, pasi sfidën me ekspozimin e trupit me bikini e keni  kaluar. Ja disa ‘vese’ që na shoqërojnë gjatë ditëve’ dhe duhet ti shmangim nëse preferojmë të mbajmë dhjamin larg.

-E shuan etjen me pije me gaz, ose alkool.

-I lë mënjanë drithërat dhe preferon brumin.

-Nuk merr tas me ushqim në punë dhe domosdoshmërisht gjen zgjidhje tek fastfood-i.

-Ulesh për të parë televizor me ushqimin e gabuar në dorë.

-Nuk lëviz:Duhet të ecësh të paktën 30 minuta në ditë, kështu që gjej kohën e duhur për ta bërë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button