Lajme

Historia e studentes: Kam punuar 17 orë në ditë që të vazhdoj shkollën

E ftuar në studion e ‘Opinion’ një prej studenteve ka rrëfyer historinë e saj për vështirësitë ekonomike që është duke kaluar për të mbaruar universitetin.

Studentja shpehet se ka punuar 17 orë në dy punë që të fitonte të ardhura për vete dhe familjen e saj e për tu shkolluar: “Kam punuar 17 orë, jemi 4 veta e nuk punon asnjë në familje”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close