Lajme

Hodhi borën në drejtim të kundërt/ Borëpastruesja shkatërron 47 makina

Teksa pastronte autostradën, drejtuesi i borëpastrueses në Ohio pranë Sandusky e ka “tepruar” me shpejtësinë e mjetit, duke e hedhur borën me shumë forcë në drejtim të kundërt dhe për pasojë ka shkaktuar kaos. Mjeti të cilin mezi e presin të gjithë ata personat që ngecin në dëborë për t’i shpëtuar, në këtë rast ka shkaktuar panik, dëme të mëdha materiale pasi 47 makina janë shkatërruar dhe 12 të plagosur. Ngjarja ka ndodhur mesditën e së dielës së 23 janarit, ndërsa është bërë me dije tashmë. Ndërkohë, 12 të plagosurit që u dërguan në spital nuk ishin raste të thjeshta.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close