Lajme

Horoskopi 13 Tetor, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Merrni kohë për miqtë dhe mos kini frikë të shprehni ndjenjat. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të krijuar miqësi dhe për  të takuar njerëz të rinj. Ju me të vërtetë mund të mësoni nga njerëzit që vijnë nga sfera të ndryshme të jetës. Jini mendje hapur gjatë kësaj kohe.

Demi

Dikush mund t’ju japë një ndihmë dhe të jetë avokati juaj nëse keni nevojë për ta. Ju mund të vlerësoheni shumë dhe vërtet dalloheni nga të tjerët, veçanërisht aty ku keni punuar shumë dhe keni dhënë vlera. Është koha e shkëlqyer për të ndërmarrë hapa të rinj në lidhje me karrierën dhe punën.

Binjakët

Ndoshta është koha të mendoni për kthimin në shkollë dhe rihyrjen në klasë. Jeta juaj ne çift nuk do ketë shume vështirësi gjate kësaj dite, megjithatë nëse doni te ruani një klimë sa më të ngrohtë, mendoni t’i bëni ndonjë surprize te këndshme partnerit. Beqaret duhet t’i marrin gjërat shtruar dhe të mos fillojnë një lidhje me personin e parë qe do takojnë.

Gaforrja

Çdo gjë në jetë varet nga pikëpamja juaj, kështu që nëse mendoni se nuk ka para të mjaftueshme për të lëvizur, atëherë keni të drejtë. Hëna hyn në shenjën zodiakale të Ujorit, duke sjellë vëmendjen në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta, dhe kjo energji është e mrekullueshme për ndarjen e gjërave me të tjerët. Mos lejoni që frika juaj të diktojë nivelin e bekimeve që mund të përjetoni këtë javë.

Luani

Ka kaq shumë mundësi për të thënë po, por ka më shumë arsye për të thënë jo. Duhet të kufizoni kohën që investoni në gjëra pasi kur merrni shumë përgjegjësi nuk i përfundoni të gjitha.

Hëna hyn në shenjën zodiakale të Ujorit, duke sjellë vëmendjen në sektorin tuaj të angazhimeve, dhe do të ketë kaq shumë njerëz që duan një pjesë e jetës suaj sot.

Virgjëresha

Duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje shëndetit tuaj fizik. Mbase ka ardhur koha që të mendoni të filloni një program stërvitjeje. Ju mund të shijoni një periudhë Crossfit ose të shkoni për një vrapim.

Peshorja

Mendoni se sa argëtuese do të jetë të përfitoni nga ndryshimi i sezonit dhe të bëni diçka argëtuese për festën e ardhshme. Frymëzohuni nga ngjyrat e vjeshtës dhe mendoni të krijoni projekte të reja të cilat do të rezultojnë shumë fitimprurëse. Mos shpenzoni shumë para!

Akrepi

Është shumë mirë kur mund t’i kesh të gjithë përreth dhe në një vend, veçanërisht kur të gjithë jeni pjesë e së njëjtës familje. Kjo është koha e vitit ku bëhen plane udhëtimi dhe të gjithë po mendojnë të ribashkohen me prindërit dhe kushërinjtë gjatë pushimeve.  Mundohuni të frymëzoni njerëz të tjerë, por jo të ndiheni edhe përgjegjës.

Shigjetari

Duhet të jeni të kujdesshëm me financat pasi mund të keni disa shpenzime të papritura. Kërkesa juaj për të mbrojtur dikë do të bëhet më e fuqishme sot, por jini të kujdesshëm në lidhje me mënyrën se si i qaseni situatës, dhe përpiquni të mos lejoni ndjenjat që t’ju kontrollojnë.

Bricjapi

Shikoni mënyra të reja për të investuar paratë tuaja që nuk përfshijnë depozitimin në bankë.  Ju kurrë nuk e dini, investimi juaj mund të bëhet financiarisht fitimprurës në të ardhmen. Jini të kujdesshëm me ato që flisni në mënyrë që mos lëndoni njerëzit rreth jush, edhe nëse e bëni pa dashje.

Ujori

Duhet të jesh vetvetja. Përpjekja për të qenë si të gjithë të tjerët është një barrë e madhe. Ju punoni shumë për t’iu përshtatur të tjerëve. Përshtatshmëria mund të mbivlerësohet, veçanërisht kur keni  shumë cilësi të shkëlqyera që i sillni në marrëdhëniet tuaja.

Peshqit

Hëna hyn në shenjën zodiakale të Ujorit, duke sjellë vëmendjen në sektorin tuaj të armiqve të fshehur. Kur ke shumë miq sipërfaqësor, natyrisht, njëri prej tyre do të jetë origjinal. Ju mund të mos e kuptoni se cilët janë ata në fillim, por ngadalë me kalimin e kohës, të vërtetat fillojnë të shfaqen

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: