Lajme

Horoskopi 20 Tetor, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Tani që jeni bërë të vetëdijshëm për të gjitha gjërat që duhet të largoni nga jeta juaj, jeni të lirë të përqendroheni në atë që keni dhe të krijoni më shumë për veten tuaj.

Hëna në shenjën e Demit ju ndihmon të kanalizoni energjinë tuaj ambicioze në mënyrën e duhur.

Demi

Pasi të keni fituar njohuri të reja për atë që ju pengon, kjo është një kohë e mirë për t’u përqëndruar në atë që mund të ndryshoni. Zhvillimi personal nënkupton atë që dëshironi të arrini në jetën tuaj.

Binjakët

Hëna e Plotë hyn tek Demi këtë pasdite duke aktivizuar sektorin tuaj të armiqve të fshehur. Ju po përpiqeni të kuptoni pse njerëzit që ju kanë tradhtuar kanë zgjedhur ta bëjnë këtë.

Gaforrja

Disa mund të thonë se miqësia është një formë e pasurisë, dhe ju patjetër që kënaqeni të jeni pranë njerëzve që ju japin një ndjenjë pozitive.

Kjo është një kohë e mirë për të krijuar shoqëri të reja  dhe për të njohur njerëz që mund t’ju ndihmojnë në karrierën tuaj ose për të arritur një qëllim shumë specifik.

Luani

Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për ju për të marrë vendime të orientuara drejt parave që përfshijnë karrierën tuaj.

Kërkoni mundësi të reja, përfshirë një punë të re. Përditësoni CV -në tuaj dhe nëse ju kërkohet të bëni një intervistë papritmas, mos e refuzoni.

Virgjëresha

Kjo Hënë e Plotë mund të ketë tronditur botën tuaj me një surprizë të papritur, dhe mund të ketë përfshirë edhe para – një shpenzim kaq i papritur që kërkon vëmendje. Gjëja e mirë është se ju jeni në një pozitë për të ‘jetuar dhe mësuar’.

Peshorja

Keni shumë gjëra për të bërë sot dhe ka të ngjarë të kërkoni ndihmën e njerëzve tuaj të afërt për t’i arritur. Nëse jepni më të mirën tuaj do të arrini shumë larg.

Akrepi

Sot do të duhet të punoni shumë për t’i përfunduar gjërat e nisura. Zgjedhjet që duhet të bëni tregojnë se dëshira juaj për t’i bërë gjërat është e fortë.

Nuk do të jetë e vështirë për ju të zotëroni atë që dëshironi dhe do të jeni të gatshëm të bëni gjithcka për ta arritur atë.

Shigjetari

Është një ditë e mrekullueshme për të filluar planet tuaja dhe për të bërë diçka të shëndetshme. . Shkoni për një shëtitje me biçikletë. Dilni për një ecje ose ngrihuni dhe shkoni në palestër. Nuk ka kohë si tani për të shijuar ditën.

Bricjapi

Luani me disa ide edhe nëse nuk jeni artist. Jepini vetes pak kohë për lojë. Do të keni mundësi të krijoni dyer të reja për veten tuaj.

Ujori

Edhe pse mund të duket herët, kjo është një kohë e shkëlqyeshme për t’u organizuar dhe për të planifikuar pushimet duke bërë diçka festive dhe dekorative në shtëpinë tuaj. Lëreni veten të kënaqeni me sezonin e ndryshimit. Shijoni bukurinë e vjeshtës dhe kthimin e stinës së dimrit!

Peshqit

Thoni atë që ndjeni dhe mos kini frikë të ndani mendimet dhe idetë tuaja hapur. Ju nuk keni pse të turpëroheni apo të shqetësoheni për ndjenjat tuaja. Nuk ka asgjë të keqe me atë se si ndiheni pasi këto emocione janë një reflektim i asaj që jeni.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: