Lajme

Horoskopi Javor 24 Korrik – 30 Korrik 2023

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Këtë javë do të ndjeni ndikimin e Marsit të favorshëm ndërsa Venusi gjithashtu do të hyjë së shpejti në shenjën tuaj. Përsa i përket dashurisë, muaji korrik ishte i rëndësishëm, por tani do të përjetoni një ndryshim falë një takimi të ri. Për sa i përket punës, megjithatë, jeni gati të bëni më mirë.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Vështirë se do të keni një moment për t’u çlodhur këtë javë. Sa i përket dashurisë, së shpejti do të përjetoni një ndryshim të dukshëm dhe një histori e ndërlikuar mund të bëhet edhe më e vështirë. Mundohuni të rikuperoni para pasi disa çështje biznesi mund të mungojnë.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Këtë javë do t’ju duhet mbi të gjitha mirëkuptim dhe dashuri dhe këtë të hënë menaxhoni marrëdhëniet tuaja me qetësi. Në punë duhet të përpiqeni të dilni nga disa komplikacione që kanë lindur ndërkohë që duhet të filloni të mendoni nëse do të ndryshoni jetën tuaj apo të bëni një pushim për reflektim edhe në sferën profesionale apo sentimentale.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Këtë javë, më në fund, në dashuri, do të gjeni qetësinë e humbur shpirtërore. Ata që i kanë dhënë fund një lidhjeje tani janë më të lirë, por ju ende po mendoni të dilni përpara me dikë. Në punë keni shumë kundërshtarë, por gjithsesi përpiquni të vazhdoni bindjet tuaja.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Java është shumë e rëndësishme sidomos përsa i përket dashurisë dhe miqësisë. Gushti mund të jetë pikë kthese për ju falë një qielli me shumë yje të favorshëm! Mundohuni të mos jeni shumë të rreptë në punë dhe mos prisni gjithmonë që të tjerët t’ju vërtetojnë diçka.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Për ju, java e fundit të korrikut rezervon pasione të mëdha dhe ata që kanë një histori prej disa kohësh, më në fund mund t’i bëjnë gjërat qartë. Për sa i përket punës, jepini vetes shumë për të bërë për të zhvilluar një projekt të ri. Kjo është koha e duhur.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Muaji korrik ishte shumë i rëndë dhe stresues për ju por gushti do të shkojë shumë më mirë falë pranisë pozitive të Venusit. Kthehuni në lojë këtë javë. Dashuria mbetet e vështirë dhe një lajm i pakëndshëm pune ju ka hequr entuziazmin, por mos e lini veten të dekurajoheni.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Këtë javë përpiquni të mos keni debate me askënd. Nuk është një moment i vështirë, por fati ju vë përpara disa sprovave që një ditë mund t’ju japin liri të madhe veprimi dhe sukses në fund të vitit.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Java që sapo ka përfunduar ka qenë mjaft e lodhshme për ju, por në gusht do të keni më shumë kënaqësi. Duhet durim në marrëdhëniet që kanë vazhduar për një kohë të gjatë dhe nëse dikush mendon se një lidhje nuk ia vlen më, mund të marrë një vendim përfundimtar.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Një ditë e javës do të jetë shumë më i butë ndaj jush se korriku. Në dashuri ka ende disa vështirësi të vogla dhe edhe në planin ekonomik do të keni ende disa probleme të vogla. Tani do të ketë një ndryshim të rëndësishëm planetar dhe për këtë arsye fillon një periudhë më pak konfliktuale.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Deri në mes të gushtit do të ketë shumë energji elektrike në ajër. Ata që janë shumë të rinj do ta jetojnë këtë fazë në paqe, ndërsa ata disa vjet më të mëdhenj po vënë në dyshim seriozisht disa marrëdhënie pune dhe mund të mendojnë edhe për mbylljen e situatave që nuk ia vlen të vazhdohet.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Java do t’ju sjellë lajme të mëdha ndërsa në dashuri jeni gati t’i jepni një lloj afati një lidhjeje. Jupiteri nuk do të jetë më disonant në fund të vitit dhe për këtë arsye është koha për të bërë diçka më shumë.

Tags

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close