Lajme

Hoxha nga Prishtina, kritikon “Për’puthen”: Vajzat skllave që shfrytëzohen, po çmendin rininë!

Edhe pse “Për’Puthen”, është një emision i cili po thyen rekord në shikueshmëri, për Imam Husamedin Abazi është shfaqur tejet i revoltuar, teksa nuk ka kursyer edhe kritikat ndaj programit që ka për qëllim përputhjen e dy personave që në fund të dalin çiftit. Nga xhamia “Hasan Beg” në 4 Llullat në Prishtinë, ku dhe ka mbajtur një leksion me moralin e shoqërisë, ai fajëson të gjithë programet televizive se po çmendin rininë. Duke komentuar “Për’puthen”, ai i ka krahasuar vajzat me disa skllave që futen në guaskë për t’u shfrytëzuar.

Imam Husamedin Abazi:

Nëse ka dalë morali prej tyre ka ikur ai popull. Këto gjëra na janë bërë përditshmëri. Po na ndodh nga televizonet. Me nga 24 orë në ditë, ajo që na serviret është çmenduri. Kam parë edhe në Europë, s’ka shanse që televizionet të japin ashtu. Këta po duan ta çmendin këtë popull. Ta çmendin rininë. Nuk e di për këtë shërbejnë. Degjenerim dhe shkatërrim i vlerave. Ku janë përgjegjësit? Ne hoxhallarët kur flasim për të drejtat e tyre, na thonë mos u përzini. Çdo muaj po na del nga një program. Përputhen e ç’përputhen. Janë çmenduri të llojit të tyre. Askush nuk flet për ato vajza, janë skllave.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close