Lajme

Humb çifti francez në pyllin e Llogaras, lëshojnë sinjalin SOS

Një çift Francez kanë humbur në pyllin e Llogaras. Ata kanë lëshuar sinjalin SOS për të kërkuar ndihmë.

Mësohet se çifti i turistëve nga Franca, janë nisur orët e para të mëngjesit për të eksploruar pyllin në Llogara, por më pas nuk ka asnjë gjurmë të tyre.

Ndërkohë për gjetjen e shpëtimin e tyre janë nisur dy grupe punonjës policie si nga toka ashtu dhe nga deti me gomone. Në ndihmë të policisë janë dhe punonjës së Zonave të mbrojtura të cilët njohin këto shtigje. Kujtojmë se kjo është e disata herë që turistët humbin në zonën e Llogaras.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: