Lajme

Humb jetën ish-ministri dhe ish-deputeti i PD-së

Ndahet nga jeta në moshën 77-vjeçare Hasan Halili, i cili ka mbajtur disa poste të rëndësishme në politikën shqiptare. Hasan Halili ka qenë ish-deputet i Partisë Demokratike dhe ish-ministër i Bujqësisë dhe për një vit ministër pa portofol në qeverinë Meksi në vitet 1992-1997.

“Me hidherim te thelle njoftojme se eshte ndare nga jeta ish-deputeti, ish-minstri si dhe ish-prefekti i Vlores z. Hasan Halili. Percjellja per banesen e fundit behet në Dukat Vlore diten e Enjte dt 22.04.2021 ora 16:00” shkruhet në njoftimin e familjes për ndarjen nga jeta.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: