Lajme

Humbën shtëpitë nga tërmeti, Rama publikon videon: Një lagje e re në Fushë-Krujë

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një video të publikuar në rrjetin social “Facebook” bën me dije se tashmë vijojnë punimet për infrastrukturën e re në lagjen në Fushë-Krujë ku shumë familje humbën shtëpitë nga tërmeti i 26 nëntorit.

“Mirë mëngjes dhe me kantierin e Rindërtimit në Fushë-Krujë, ku janë hedhur themelet e është shtruar e gjithë infrastruktura tokësore e lagjes së re, për familjet që humbën shtëpitë në tragjedinë e 26 nëntorit, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Statusi: MIRËMËNGJES dhe me kantierin e Rindërtimit në Fushë-Krujë, ku janë hedhur themelet e është shtruar e gjithë infrastruktura tokësore e lagjes së re, për familjet që humbën shtëpitë në tragjedinë e 26 nëntorit, ju uroj një ditë të mbarë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: