fbpx
Lajme

Humbi betejën nga covid-19 besimtari 39 vjeçar i Xhamisë së Fierit, miqtë bëjnë dedikim prekës

Besimtari Nardi Tabulla 39 vjeç prej disa ditësh ishte shtruar në një spital në Turqi ku po kurohej pasi ishta prekur nga COVID-19. Imami i Xhamisë se Libofshës bënë dedikimin per mikun e tij,

“Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi
Vëllai jonë Besimtar Nardi Tabulla ja dorzoj shpirtin Allahut si pasojë e Covid 19
Allahu e mëshiroftë
Allahu e bëftë prej banorëve të xhenetit
Allahu i dhëntë Sabër familjes” Shkruan Kanani.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button