Lajme

Humbi kontrollin e makinës, shpejtësia i merr jetën 18-vjeçarit dhe 4 personave të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Florida, ku një 18-vjeçar nga shpejtësia e madhe ka humbur kontrollin e makinës duke u përplasur me një makinë tjetër, ku për pasojë ndërroi jetë. Shoferi  Ramiro Gomez gjithashtu nga ky aksident vrau edhe 4 qytetarë të tjerë.

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se 18-vjeçari goditi një shtyllë, u përmbys dhe u ul në majë të një makine të parkuar aty pranë. Në të ishte një çift i martuar, të cilët humbën jetën në vend. Gomez dhe dy pasagjerë në automjetin e tij gjithashtu vdiqën, ndërsa pesë prej tyre u p lagosën rëndë.

Mësohet se Gomez po transportonte shtatë persona, të gjithë ishin të mitur të moshës 12-14 vjeç.

Sherifi i rrethit të Floridas njoftoi se gjashtë fëmijë u hodhën nga sedilja e pasme e veturës, kur veturat goditën një semafor. Zyrtarët thanë se asnjë gjurmë e d rogës dhe a lkoolit nuk ishte regjistruar pranë Gomez, dhe se faktori kryesor për a ksidentin tr agjik ishte shpejtësia e tepërt me të cilën po lëvizte mjeti.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: