Lajme

Humbi nënën, Meta mesazh ngushëllimi peshëngritësit Pirro Dhima

Presidenti Ilir Meta ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të nënës së peshngritësit me origjinë shqiptare Piro Dhima. Ngushëllimet për humbjen e nënës Meta thotë se ia ka përvjellë vetë Dhimës. Në postimin e tij thekson se e ndjera Lefteri Dhima në një kohë që mund të jetonte kudo zgjodhi Himarën. “Sapo i shpreha ngushëllimet më të sinqerta për humbjen e nënës së tij, superkampionit olimpik Pirro Dhima dhe nëpërmjet tij, të gjithë familjes së dashur Dhima. Edhe pse mund të jetonte kudo, e ndjera Lefteri Dhima, zgjodhi të jetojë në Himarën e mrekullueshme ku lutem, që shpirti i saj të prehet në paqe”, shkruan Meta.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: