fbpx
Lajme

I apasionuar pas motorave, humb jetën shqiptari

Një 52-vjeçar shqiptar ka hu mbur jetën trag jikisht në New Jersey, pas go ditjes nga një kamion. Mediat amerikane raportojnë se shqiptari Nuri Kaloshi, i cili teksa ishte duke drejtuar motorin e tij Kawasaki ZX-14, u go dit nga një kamion plehrash. Jonathan D. Lacher po drejtonte kamionin që u përp las me motorin e Kaloshi në rrugë. Akoma nuk është dhënë një dë nim për drejtuesin e kamionit, pasi nuk është përcaktuar se kush kishte dritën jeshile dhe kush e kishte të kuqen në kryqëzim kur ndodhi përp lasja. lKaloshi ishte i apasionuar pas motorave të shpejtë dhe në postimet e tij në rrjetet sociale bie në sy kjo gjë.

Djali i vik timës, Kevin ka bërë një postim prekës në Facebook, ku mësohet se vik tima vetëm dy javë më parë kishte ardhur në Shqipëri për të përcjellë në banesën e fundit nënën e tij. “Për këdo që e lexon këtë, më thyhet zemra të njoftoj se më 17 shkurt 2020, babai im Nuri Kaloshi u përfshi në një aksi dent shumë shkat ërrues të motorëve rreth orës 3 të mëngjesit në Rt. 17.

Ai për fat të keq hu mbi jetën. Babai im gjithmonë do të mbahet mend dhe gjithmonë do të dashurohet.Unë të dua shumë Babi dhe e di që po na shikon të gjithëve ne si engjëll që je. Pushofsh në paqe Babi dhe pushoni me Nanën”, ka shkruar ai në profilin personal./shqiptarja

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button