Lajme

I dënuar 7 vjet për vjedhje, ekstradohet nga Greqia. Emri

Eshtë ekstraduar nga Greqia një 27 vjeçar i dënuar me 7 vjet burg në gjykata e apelit për vjedhje.

Ai është shtetasi Leo Roçi, 27 vjeç, banues në Peshkopi.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Apelit Tiranë me  datë 06.12.2017 e ka dënuar këtë shtetas me 7 vjet burg për veprat penale “Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë”.

Ja njoftimi i plotë i Interpol Tirana:

Falë bashkëpunimit mes Interpol Tirana dhe Interpol Athina,  ekstradohet nga Greqia një shtetas i dënuar me 7 vjet burg.

U krye ekstradimi nga Athina/Greqi drejt vendit tonë i  shtetasit shqiptar :

Leo Roçi, 27 vjeç, banues në Peshkopi/Dibër.

Shtetasi Leo Roçi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Apelit Tiranë me  datë 06.12.2017 e ka dënuar këtë shtetas me 7 vjet burg për veprat penale “Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë”.

Përmbledhje e ngjarjes së ndodhur:

Në datë 11.01.2015,  shtetasi Leo Roçi në bashkëpunim me shtetas të tjerë kanë tentuar të vjedhin me dhunë  banesën e shtetasit A.V.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tiranës me Interpol Athinën, u bë i mundur arrestimi i tij në Greqi, duke u finalizuar me ekstradimin drejt vendit tonë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close