Lajme

I dënuar për vjedhje, merr fund arratia e 41-vjeçarit

Një 44-vjeçar u prangos nga Policia e Sarandës këtë të shtunë. Shtetasi me inicialet A. M. kërkohej nga policia. Ai ishte dënuar nga Gjykata e Apelit Gjirokastër me 8 muaj burg për vjedhje.

Sarandë,  Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, në vijim të punës për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të personave të shpallur në kërkim bënë ndalimin e shtetasit A. M., 41 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë, pasi Gjykata e Apelit Gjirokastër, me vendimin e datës 18.03.2021, e ka dënuar me 8 muaj b urg e 10 ditë, për veprën p enale ‘’Vjedhja”. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: