Lajme

“I dhëmb koka”/ Fëmijët dëgjuan ulërima, detaje

Një ngjarje e rëndë është regjistruar këtë të diel në zonën e Maqellarës së Dibrës, ku një 44 vjeçare ka q ëlluar për v dekje me thikë vjehrrën e saj.

Policia sqaron se ngjarja u regjistruar në fshatin Burrim, ku shtetasja me iniciale M.M, e a rrestuar tanimë, ka qëlluar me t hikë vjehrrën e saj  Naile Markja 74-vjeçe dhe nuses Miranda Markja 44 vjeç.

Njoftimi:  G oditi me mjet p rerës ( t hikë), vjehrrën e saj duke i shkaktuar v dekjen,  arrestohet në flagrancë nga policia  44 vjeçarja. Nga specialistët për h etimin e K rimit në K omisariatin e P olicisë Dibër, u bë a rrestimi në flagrancë i shtetases:

M., 44 vjeçe, banuese në fshatin Burrim, Maqellarë, pasi në orët e mbrëmjes datë 11.04.2021, në banesën e saj d yshohet se për motive të d obëta,  ka g oditur me mjet prerës (t hikë) vjehrrën e saj, shtetasen  N. M., 74 vjeçe, e cila si pasojë e p lagëve të marra ka ndërruar jetë  menjëherë.

Grupi h etimor në vendngjarje ka  sekuestruar në cilësinë e provës materiale  mjetin prerës që d yshohet  se është përdorur nga autorja e ngjarjes. Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë Dibër për v eprën p enale “V rasje për shkak të marrëdhënieve familjare”.

Detaje të rënda kanë dalë nga v rasja e ndodhur në Dibër, ku nusja ka q ëlluar me t hikë vjehrrën, duke e lënë të v dekur në vend. Banorët e zonës kanë treguar për Balkanweb se kur nusja ka dalë jashtë, iu ka thënë fëmijëve se vjehrrës i dhimbte koka ndaj edhe kishte bërtitur. Pas 6 orësh nga k rimi i rëndë,  ka qenë djali i v iktimës, burri i 44-vjecares ai që ka zbuluar k rimin dhe ka njoftuar policinë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: