Lajme

“I doli përpara makinës”, Gjykata e Vlorës lë në ‘arrest shtëpie’ të riun që aksidentoi 7-vjeçaren

Gjykata e Vlorës ka lënë në ‘arrest shtëpie’ të riun Eltar Shaskaj i cili aksidentoi për vdekje një 7-vjeçare në aksin rrugor Vlorë-Peshkëpi më 26 shkurt.

Bëhet me dije se trupa gjykuese vendoi masën ‘arrest shtëpie’ pasi kanë parë trajektoren e aksidentit dhe kanë dalë në përfundimin se ishte 7-vjeçarja A.Canaj e cila kishte dalë përpara automjetit. Shaskaj do të qëndrojë në masën ‘arrest shtëpie’ deri në përfundim të plote të hetimeve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: