Lajme

I ekstraduar në Shqipëri për grabitje, shqiptari rikthehet në Britani dhe ekspozon jetën e luksit në TikTok

Një shqiptar i ekstraduar nga Britania e Madhe për të vuajtur dënimin për grabitje në banesa është kthyer në Britani – duke pozuar në rrjetet sociale me supermakinën e tij Lamborghini. Aleksandër Vishaj, 33 vjeç, u deportua nga Britania e Madhe në vitin 2021 për t’u përballur me akuzat për vjedhje dhe dëmtime kriminale në Gjermani.

Ai kreu tre muaj burg atje përpara se të kthehej në Shqipëri nga ku më pas udhëtoi drejt Britanisë, duke e konsideruar veten si “Mbreti i TikTok” dhe ekspozon jetën e tij luksze të rreme. 33 vjeçari pretendon se ka hequr dorë nga krimi dhe këmbëngul se financon stilin e jetës së tij me shampanjë si një lojtar profesionist pokeri, videograf dhe “folës motivues”.

Ai ka shfaqur pasurinë e tij me rrobat e stilistëve sportivë teksa ka treguar Lamborghini Gallardo Spyder të regjistruar në Britani, me vlerë 70,000 £. Media britanike shkruan se Vishaj postoi një video javën e kaluar nga një apartament luksoz në Londër, duke bërë thirrje për mbështetje nga bashkëqytetarët shqiptarë në një lojë në Tik Tok.

Ai vazhdoi të humbasë lojën me një arab të pasur pasi vëllai i tij Doriani tha në internet se ishte aq i sigurt në aftësitë e kumarit të vëllait të tij, saqë do të digjte Mercedesin e tij prej 54,000 £ live online nëse Vishaj humbiste. Doriani e mbajti fjalën e tij dhe postoi pamje të drejtpërdrejta të tij duke djegur makinën në qytetin e Kukësit. Ai mendohet se ka përdorur një pasaportë të rreme për t’u kthyer në Mbretërinë e Bashkuar me avion ose traget pasi kishte hyrë legalisht në një vend të BE-së në një skemë të heqjes së vizave.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close