Lajme

I gjetën 5 kg mall në makinë, ndalohet 32-vjeçari shqiptar në Itali

Karabinierët italianë kanë vendosur në p ranga një 32-vjeçar shqiptar, pasi është konstatuar duke lëvizur me 5 kilogramë mall në makinë.

Shqiptari, me vendbanim në Torino, është ndaluar për kontroll në afërsi të zonës së quajtur Corso Moncalieri. Policia fillimisht e kishte ndaluar atë për një kontroll rutinë, por sjellja nervoze e shqiptarit, ka bërë që ata të angazhohen në një kontroll të detajuar.

Pakot janë gjetur të fshehura me një qese, në të cilën ishte stampuar logo e një marke tepër të njohur. Sakaq, kontrollet janë shtrirë në shtëpinë e 32-vjeçarit, ku po kërkohet nga qentë të stërvitur  d roge.

Kafsha ka nuhatur një kilogram tjetër k ok aine, e më pas, është gjetur edhe një peshore dhe material të tjera të nevojshme që shërbenin për ndarjen në d oza të sasisë së k ok ainës. Sipas autoriteteve, nëse d ro ga do të hidhej në treg, vlera e saj do të ishte rreth 500 mijë euro. Tashmë raportohet se 32-vjeçari është a rrestuar nga policia dhe për fatin e tij, pritet të vendosë gjykata.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: