Lajme

I infektuar prej 1 muaji me Covid, hùmb jetën mjeku italian

Humb jetën në moshën 73-vjeçare profesori Italian, Giuseppe Basso. Ish-drejtori i klinikës së Onkomatologjisë në Padova ishte infektuar nga koronavirusi, ndërsa u nda nga jeta pas një beteje prej një muaji me këtë sëmundje. Basso u shtrua në spita, pas komplikacioneve të shfaqura si pasojë e Covid.

Mjek dhe njëkohësisht pedagog, Basso ka shpëtuar jetën e qindra fëmijëve të prekur nga kanceri, shkruajnë mediat e huaja. Ndërkohë që nga viti 2018 ai ka drejtuar Institutin italian për Mjekësinë në Torino.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close