Lajme

I jepet lamtumira 8-vjeçarit në Fier, qindra njerëz në ceremoninë mortore

Përcillet për në banesën e fundit 8-vjeçari Mateo Vasia. Vogëlushi që u rrëmbye ditën e djeshme nga fqinji Klodian Çalameni dhe u v ra e g ropos në oborrin e banesës është përcjellë nga qindra njerëz, banorë të fshatit, por edhe të afërm të tjerë të ardhur nga zona të tjera.

Në ceremoni merrte pjesë edhe deputeti Taulant Balla si dhe kryetari i Bashkisë Fier Armando Subashi. Mbi bankën e Mateo Vasiut i cili u vra mizorisht nga fqinji i tij është vënë një buqetë me lule, duke përcjellë trishtim të thellë për ngjarjen tr agjike.

Mateo Vasiu iu mungon sot shokëve dhe shoqeve të klasës së tretë të shkollës ” Thanas Ikonomi”, në fshatin Grecalli të Fierit

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: