fbpx
Lajme

I mori me mirëbesim 2600 euro të njohurit të tij dhe nuk ja ktheu, banori i drejtohet prokurorisë për të gjetur zgjidhje

Prokuroria në Gjirokastër ka shpallur në kërkim një shtetas pasi ka mashtruar një person duke i marrë një shumë të madhe parash. Shtetasi Sh.O është shpallur në kërkim pas kallëzimit të bërë nga të bërë nga shtetësi G.G banues në Sarandë, pasi ky shtetas i ka marrë me anë të mashtrimit në mirebesim një shumë prej 2 600  (dymjë e gjashtëqind) Euro, para të cilat s’ja ka kthyer.

“U referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, si dhe bë shpallja në kërkim për shtetasin Sh. O, banues në Ohër, pas kallzimit  të bërë nga shtetësi G.G banues në Sarandë, pasi ky shtetas i ka marrë me anë të mashtrimit në mirebesim një shumë prej 2 600  (dymjë e gjashtëqind) Euro, para të cilat s’ja ka kthyer.”- njofton prokuroria.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button