Lajme

I mori ryshfet familjares së pacientes me covid, Apeli lë në bu.rg Tiren

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin, arrest me burg për sanitaren Tire Alldervishie cila u hoq si infermiere dhe i mori 8 milione lekë të vjetra familjares së një pacienteje të infektur me Covid. Ndërkohë pak ditë më parë ajo kishte apeluar vendimin, por duket se gjykata ka lënë në fuqi vendimin e mëparshëm arrest me burg.

Në seancën gjyqësore Tirja nuk ka folur, ndërsa avokatët e saj kanë theksuar se ajo pavarësisht se e ka kaluar Covid mund të jetë rrezim për të burgosurat e tjera. Sanitarja e cila prezantoj si infermiere mashtroi familjaren e një paciente duke i marrë lekët në këmbim të shërbimit që do ti bënte të sëmurës.

Fatkeqësisht e sëmura gjatë komunikimeve me vajzën e saj i konfirmoi se për atë nuk po kujdesej njeri dhe fatkeqësisht ajo nuk ja ka dalë që të fitojë betejën me Covid. Pas denoncimit në një emision televiziv, vajza e viktimës zbuloi se Tirja nuk ishte infermiere por sanitare në spitalin Covid 2.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close